• BohaterOn

          • "W ramach programu BohaterOn, mającego na celu propagowanie wiedzy historycznej, dumy i wdzięczności wobec tych, którzy walczyli o wolność w czasie okupacji, w naszej szkole w ubiegłym miesiącu przeprowadzono  cykl zajęć w klasach 5-8. W klasie 5 i 6 były to lekcje oparte o słuchowisko pt. ,,Iskra nadziei". Uczniowie wyodrębnili narratorkę, głównych bohaterów oraz fabułę. W klasie 5 skoncentrowaliśmy się na wydarzeniach dotyczących przebiegu powstania warszawskiego wynikających ze słuchowiska. Zajęcia zakończyliśmy grupowym wykonaniem plakatu z symbolem ,,Polski walczącej". W klasie 6 zajęcia ukierunkowane były na analizę wydarzeń i emocji, które były udziałem bohaterów Pamiętnika Janki. Lekcja zakończyła się wytłumaczeniem metaforycznego przesłania zawartego w tytule ,,Iskra nadziei".

            W klasach 7 i 8 w lekcjach  wykorzystano minifilmiki pokazujące emocje uczestników zrywu wolnościowego
            w momencie ogłoszenia ,,Godziny W". Uczniowie kl.7 przygotowali opaski powstańcze, a przedstawiciele kl. 8 wyrazili wdzięczność wobec powstańców i zredagowali wpis na stronę BohaterOn.

             

          • Gminne obchody Święta Niepodległości

          • Święto Niepodległości jest dniem upamiętniającym bohaterów walki o niepodległość Polski. 
            Gminne uroczystości upamiętniające 105 rocznicę odzyskania niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w Saknktuarium Matki Bożej Świętej Miłości. Oficjalną część uroczystości rozpoczął Pan Wójt Adam Piątkowski przemówieniem o tym, jak ważną jest  niepodległość i suwerenność naszego kraju.

            Delegacje przedstawicieli władz złożyły kwiaty przy tablicy upamiętniającej  odzyskanie niepodległości. Następnie nasza uczennica Amelia Jasińska zapaliła " Światło Pokoju "  a uczeń klasy 4  Ireneusz Matuszewski wypuścił symbolicznie Gołębia Pokoju .Na obchodach 11 listopada naszą szkołę reprezentowali: Pani dyrektor Joanna Kapalska, poczet sztandarowy w składzie Julia Kardasz, Wiktoria Wilczyńska i Antoni Budziak pod opieką Pana Artura Falka i inni nauczyciele naszej szkoły.

            Na zakończenie w świetlicy GOKSiT wystąpił Gminny Chór Dziecięcy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej 
            w Bóbrce.

          • Stypendia "Zdolny uczeń"

          • 20 uczniów ze szkół podstawowych w Gminie Solina otrzymało Stypendia Wójta Gminy Solina za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 20022/2023. Stypendium przyznawane jest uczniom, którzy osiągnęli średni wynik na świadectwie co najmniej 5,30. 

            10 listopada w Świetlicy Wiejskiej w Polańczyku odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Pan Wójt Adam Piątkowski i pani dyrektor Centrum Usług Wspólnych Marzena Markuc przywitali przybyłych na uroczystość uczniów, absolwentów, ich rodziców i dyrektorów szkół. 

            Pan Wójt pogratulował nagrodzonym wysokich wyników, podziękował także rodzicom za zaangażowanie i wkład włożony w wychowanie i edukację ich dzieci. 

            Wraz z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów uczniowie otrzymali statuetki, listy pochwalne oraz nagrody pieniężne.

            Wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie naszej szkoły:

            Paulina Benewiat - absolwentka 

            Amelia Jasińska

            Zuzanna Pecka 

            Dominik Traciak

            Serdecznie gratulujemy naszej młodzieży i życzymy dalszych sukcesów na drodze edukacji, wysokich wyników i motywacji do dalszej pracy. Powodzenia!

          • MEDIACJA MA MOC- sukces naszych uczniów

          • 20 września czworo uczniów naszej szkoły brało udział w III Ogólnopolskim Konkursie na Symulację Mediacji: „Mediacja ma Moc” organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Sąd Okręgowy w Rzeszowie oraz Podkarpackie Centrum Mediacji. Celem konkursu było rozwijanie kompetencji komunikacyjnych, promocja idei mediacji i polubownych sposobów rozwiązywania konfliktów wśród dzieci i młodzieży oraz przełamywanie barier w kontaktach z rówieśnikami. Na wyniki czekaliśmy do 13 października ale miło nam ogłosić, że...
            Drużyna w składzie: Justyna Dytkowska, Wiktoria Wilczyńska, Antoni Budziak i Kacper Sikora wśród licznej konkurencji zajęła II miejsce. Dla Naszej młodzieży był to debiut w tego rodzaju prezentacji i tym bardziej cieszy nas ich sukces w ogólnopolskim konkursie.
            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Udział w programie PROJEKTOR

          • Program PROJEKTOR łączy aktywnych studentów- wolontariuszy, zaangażowanych nauczycieli i uczniów szkół podstawowych. W roku szkolnym 2022/2023 uczestniczyliśmy w XVIII edycji programu

            Złożenia programu to wspieranie samodzielnego eksplorowania świata i krytycznego myślenia, inspirowanie i rozszerzanie horyzontów.  Rozmawialiśmy o empatii, szacunku, akceptacji siebie i radości życia, aby wyposażyć dzieci w umiejętności potrzebne do aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie.

            Dziękujemy drużynie PROJEKTORA za współpracę.

          • ,,Pamiętamy o tych, co odeszli"

          • W ubiegłym tygodniu Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję zbierania zniczy dla tych wszystkich osób, które kiedyś żyły, uczyły się i pracowały w naszej społeczności szkolnej. Pamiętamy o nich co dzień, ale z okazji listopadowego święta chcieliśmy jeszcze mocniej zaznaczyć naszą więź z nauczycielami, uczniami i pracownikami SP w Myczkowie. Przyniesione znicze zostały opatrzone plakietkami i dostarczone przez uczniów na miejsca spoczynku bliskich nam osób do Myczkowa, do Polańczyka i do Krosna. Pamiętamy.

          • Dzień Muzyki

          • Z okazji Dnia Muzyki nasi uczniowie przygotowali wspaniałe koncerty, podczas których wykazali się licznymi talentami wokalnymi i zdolnością gry na instrumentach.

          • Dni otwarte ZS3 w Sanoku

          • W dniu 27.10.2023r. uczniowie klasy 8 wzięli udział w dniach otwartych w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku. Organizacją stanowisk poszczególnych kierunków edukacyjnych zajęli się sami uczniowie technikum. Rozpoczęcie odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie wykonane zostały pokazy z fizyki i chemii, a następnie całą grupę przejął m.in. absolwent naszej szkoły Patryk Maszczak, który oprowadził nas po poszczególnych działach. Mieliśmy okazję zapoznać się z takimi kierunkami jak:
            -technik pojazdów samochodowych,
            -technik mechatronik,
            -technik programista,
            -technik elektryk.
            Było nam bardzo miło i cieszymy się, że nasza młodzież może korzystać z wydarzeń, które przyczynią
            się do odpowiedniego wyboru przyszłej ścieżki kształcenia.

          • Bogowie olimpijscy z wizytą w Myczkowie

          • Na kolejnym spotkaniu kółka historycznego zajmowaliśmy się kulturą i wierzeniami starożytnych Hellenów. Na początku zajęć utrwaliliśmy pojęcie ,,politeizm", a potem został omówiony fragment mitologii poświęconej powstaniu świata i bogów. Pojawili się bogowie olimpijscy i zakres ich władzy. Uczniowie mieli za zadanie wybrać sobie jedno z bóstw, omówić sferę działania oraz zrobić atrybut wybranej postaci mitologicznej. Na zakończenie zajęć uczniowie przebrali się za wybrane bóstwo i zaprezentowali wykonane przez siebie prace".

          • Coroczne prace porządkowe SU

          • Od kilku lat uczniowie naszej szkoły zaangażowani w pracę samorządowe opiekują się miejscem spoczynku najstarszej nauczycielki w Myczkowie. Pani Eugenia Robczewska pochodziła prawdopodobnie z Kresów Wschodnich, zmarła w 1932 roku. Od ośmiu lat uczniowie szkoły podstawowej dbają o jej miejsce spoczynku. Niestety czas jest nieubłagany i dla ludzi i dla budowli. Grób pani Eugenii wymaga szybkiej naprawy. Prosimy ludzi dobrej woli o pomoc w tej sprawie.

          • Dzień Patrona Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej

          • 17 września obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły Księdza Franciszka Stopy oraz 250-cio lecie Komisji Edukacji Narodowej. Nasze uroczystości jak co roku rozpoczęliśmy udziałem we Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku. Po Mszy Św. udaliśmy się do szkoły, gdzie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez młodszych i starszych uczniów pod opieką p.Beaty Michoń. Całą uroczystość swoim śpiewem uświetnił szkolny chór prowadzony przez p. Joanna Fenczak. Po krótkiej przerwie na śniadanie mielśmy możliwość wysłuchania naszych zaproszonych gości, byłych nauczycieli naszej szkoły, o tym jak to dawniej w szkole bywało... 

            Radzie Pedagogicznej dziekujemy za wspaniały tort :)

             

          • Wyjazd edukacyjny kl. VI-VIII

          • 15 września uczniowie klas szóstej, siódmej i ósmej wraz z wychowawczyniami wzięli udział w krótkiej edukacyjnej wycieczce do Leska. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie prezentacji filmu pt.,, Ulmowie. Błogosławiona rodzina". Twórcy tego obrazu skupili się na wyeksponowaniu wartości moralnych, którymi kierowali się Wiktoria i Józef Ulmowie udzielając schronienia żydowskiej rodzinie w czasie okupacji niemieckiej. Los rodziny Umów i wartości, które im przyświecały zostały przeciwstawione ideologii III Rzeszy Niemieckiej. Film zachęcał do refleksji nad tym, co jest ważne w życiu, jak trude czasem jest dokonanie wyboru i co po nas zostaje ? "

    • Kontakty

      • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W MYCZKOWIE
      • 134692005, 512178943
      • Myczków 109 38-610 Polańczyk Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • FB szkoła